1 відгуків | 

Меблі для ванних кімнат.

Меблі - сучасний, практичний та функціональний елемент ванної кімнати. Вони допомагають оптимізувати вільний простір, зручно розмістити засоби особистої гігієни, миючі засоби та розмістити предмети для прибирання, а також меблями можна приховати інженерні комунікації. Крім того, цей виріб є важливим елементом дизайну в оформленні ванної кімнати. Меблі для ванної кімнати упевнено входять в список сантехнічних виробів що створюють додатковий комфорт в нашому житті.

Види меблів для ванної кімнати

Меблі для ванної кімнати різноманітні за призначенням і на вигляд.  Основні види меблів для ванної кімнати: дзеркало, тумба з умивальником, консоль для раковини, комод, підвісна шафа, пенал, стільниця.

Дзеркало.

Дзеркало є необхідним предметом інтер'єру кожної ванної кімнати. Основні варіанти виконання дзеркал: дзеркальне полотно, дзеркало з полицею, дзеркало із шафою, дзеркало-шафа.

Дзеркальне полотно є дзеркалом без додаткових місць зберігання. Найчастіше виріб буває прямокутної, круглої або овальної форми. Воно може бути в рамі або без обрамлення.

Дзеркало із полицею - це дзеркальне полотно що укомплектоване полицею в нижній частині, або декількома поличками ліворуч або праворуч. Полички дозволяють зручно розмістити засоби особистої гігієни (зубну пасту та щітки), засоби для умивання та гоління.

Дзеркала із шафою схожі по конструкції із дзеркалом з бічними поличками, але, у даному випадку, полиці закриті дверцятами. Окрім зручності розташування приладдя, дверцята шафи дозволяють їх приховати, тим самим надають більш естетичніший вигляд приміщенню. Існують моделі що поєднують шафки та полиці.

Дзеркало-шафа є шафою невеликої глибини із дзеркальним полотном на дверцятах. Шафа може мати одну або декілька дзеркальних дверей. Також є моделі, що мають додатково відкриті полиці.

Незалежно від виду конструкції, дзеркало може бути укомплектоване додатковими функціями, що дозволяють підвищити комфорт використання, такими як: підсвічування, обігрів, вмонтований годинник.

Підсвічування може бути двох видів: зовнішнє та декоративне. Зовнішнє - дозволяє поліпшити освітленість обличчя людини, що дуже зручно при нанесення макіяжу або гоління. Зовнішнє підсвічування може бути у вигляді окремих світильників або вбудоване в полотно дзеркала. Може розташовуватися згори, ліворуч та праворуч, знизу і по усьому периметру дзеркала.

Декоративне підсвічування розташовується за дзеркальним полотном, створюючи ефект дзеркала що парить. Таке підсвічування є додатковим джерелом світла в приміщенні, але не має спрямованого потоку світла на користувача.

Функція обігріву перешкоджає утворенню конденсату на поверхні дзеркала, тобто таке дзеркало не запітніватиме.

Вмонтований годинник виглядає незвично і дозволяє контролювати час, знаходячись у ванній кімнаті.

Функціональні дзеркала можуть мати сенсорне управління, такі дзеркала можуть бути декоровані піскоструминними малюнками або такими малюнками, що світяться.

Тумба з умивальником

Тумба з умивальником - один із самих необхідних виробів для ванної кімнати. Вона дозволяє замінити звичайного умивальника на практичний функціональний предмет інтер'єру. Тумба, розташована під раковиною, виконує дві функції: приховує комунікації (сифон, гнучке підведення), тим самим надає ванній кімнаті естетичніший вигляд і забезпечує додаткові місця зберігання. Тумби можуть бути обладнані дверцями, ящиками, полицями. Моделі відрізняються по кількості дверцят та ящиків. Існують комбіновані моделі з дверцями та висувними ящиками, з відкритими полицями або відкидними кошиками для білизни. Різноманітність варіантів дозволяє зручно розміщувати предмети ужитку по мірі необхідності і частоти їх використання.

У верхній частині тумба може мати стільницю або бути цілком закрита раковиною. Є моделі з консольною частиною з лівого або з правого боку, що дозволяють естетично вбудувати пральну машину.

Консоль

Консоль - ретро-предмет меблям ванної кімнати, який знову набирає популярність. Зовні раковина-консоль нагадує туалетний столик, на стільниці якого розташована раковина. Консоль має дві або чотири ніжки, може мати полички, ящики, утримувачі для рушників, а може бути конструктивне простою. Також є легкі металеві моделі, які створюють ефект підтримки раковини, та додають родзинку інтер'єру. Раковини цього типу не займають багато місця, підходять для ванних кімнат будь-якої площі.

Пенал, комод, підвісна шафа.

Пенал, комод, підвісна шафа - ці предмети схожі по своєму функціональному призначенню. Усі вони забезпечують додаткові місця зберігання ванного приладдя, але відрізняються на вигляд.

Комод розташовується в нижній частині ванної кімнати. Зовні схожий на тумбу для умивальника, але із стільницею замість раковини.
Підвісна шафа кріпиться у верхній частині приміщення до стіни і не займає місця на підлозі, що дозволяє економити простір. Часто, в малогабаритних ваннах кімнатах, де не вдається встановити умивальника з тумбою, підвісна шафа допомагає вирішити питання зберігання ванного приладдя. Шафа може бути розташована над пральною машиною або в ніші поряд з коробом, що приховує комунікації.
Пенал є високою, вузькою шафою, яка розташовується як в нижній, так і верхній частині ванної кімнати. Така конструкція, займаючи невелику площу приміщення, забезпечує місткий простір для зберігання.

Стільниця

Стільниця - сучасний предмет інтер'єру ванної кімнати, що нестримно набирає популярність. Вона забезпечує оригінальне розташування раковини і додає корисну площу поряд з нею. Стільниця може використовуватися як самостійний елемент інтер'єру або об'єднувати предмети меблів. Найбільш популярні стільниці з штучного каменю або МДФ. Але так само є моделі з натурального каменю і деревини.

Форми і розміри

Усі меблі для ванних кімнат можна розділити на прямі та кутові. Прямі - однією своєю стороною контактують із стіною ванної кімнати. Кутові меблі мають спеціальну конструкцію, що дозволяє розташовувати їх безпосередньо в кутку ванної кімнати. Завдяки використанню простору в кутах приміщення забезпечується достатнє місце для зберігання при мінімальній втраті площі. Візуально кутові меблі виглядають компактніше.

Меблі розрізняються по розмірах. Глибина меблів залежить від їх цільового призначення. Найменшу глибину мають шафи-дзеркала. Це дозволяє зберегти комфортну для користувача відстань до дзеркала. Глибина таких шаф складає 13-16 см. Глибина інших меблів може варіюватися від 20 до 40 см.  Ширина меблів так само різна. Найбільшим попитом користуються меблі шириною 45, 50, 55 і 60 см. Так само є вужчі моделі, наприклад, пенали шириною 30 см, і ширші моделі розміром 100 і більше см., які бажані для просторих ванних кімнат. Висота меблів відрізняється і дозволяє забезпечити її комфортне використання.

Способи установки.

Залежно від типу розташування, меблі для ванної кімнати можуть бути підлогові та підвісні.
Підлогові меблі, у свою чергу, бувають на ніжках або цілісні від підлоги. Перші мають в комплекті ніжки заввишки від 5-12 см (кількість ніжок залежить від форми і розмірів меблів). Другі мають підп'ятники заввишки 2-3 мм. Плюсом підлогового типу установки є надійність тоа стійкість, а також можливість установки уздовж некапітальних стін. Важливо знати, що цілісні до підлоги меблі не підходять для приміщень, обладнаних системою "Тепла підлога".
Підвісними можуть бути не лише верхні шафи, але й пенали, комоди та тумби. Ці меблі не мають опор, виглядають сучасніше, візуально розширюють простір та зручні в експлуатації, оскільки під ними легко здійснювати прибирання. Обов'язковою умовою для монтажу підвісних меблів є наявність надійної міцної стіни.

Матеріал виготовлення.

Меблі можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Основними матеріалами є - ЛДСП та МДФ, масив дерева, скло.
Плити ЛДСП та МДФ найчастіше застосовуються при виготовленні меблів для ванної кімнати. Корпусна частина меблів для ванної кімнати виконується із ЛДСП - це ламінована деревно-стружкова плита. Найчастіше застосовується вологостійка ЛДСП, оскільки вироби призначені для приміщень з підвищеним рівнем вологості. Фасадні частини меблів виконані з МДФ. Плита, що складається з мілкодисперсной деревної стружки, дозволяє здійснювати фрезерну обробку і створювати на фасадній поверхні декоративні елементи - малюнки та візерунки. Плити в обов'язковому порядку мають покриття, яке перешкоджає проникненню вологи і виконує декоративну функцію. Як покриття найчастіше застосовуються емаль, плівка, шпон. 

Спеціальні лакові емалі наносяться у вакуумній камері, з подальшим кварцевим просушуванням. Спосіб тривалий і витратний - виконується послідовна шліфовка, грунтовка і фарбування в декілька шарів. Цей вид покриття є якісним і довговічним. 
Плівка наноситься на фасади в спеціальних температурно-вакуумних камерах, фіксується за допомогою клею. Метод набагато швидший і простіший. Слабким місцем фасадних плівок є стик приклеювання, у разі попадання вологи плівка може почати відклеюватися. 
Шпон є тонким шаром деревини, який наклеюється на плиту. Зовні меблі із шпоновим покриттям дуже схожі з меблями із масиву. 
Масив дерева. Для виготовлення меблів з масиву дерева, як правило, використовуються цінні породи деревини - бук, дуб, липа. Технологічний процес виготовлення таких меблів складний та тривалий. Деревину необхідно висушити та обробити по спеціальних технологіях для підвищення вологостійкості матеріалу. Масиву дерева надають певний колір за допомогою морилки або фарби із обов'язковим гарячим просушуванням у вакуумній камері.
Скло. Скло найвологостійкіший матеріал, з якого виготовляються меблі для ванної кімнати. Скляні меблі виготовляються із загартованого скла. Це зроблено для безпеки експлуатації, при механічному ударі цей матеріал розсипається в дрібну крихту, що виключає серйозні ушкодження і травми.

Фурнітура.

Від того, фурнітурою якої якості укомплектовані меблі для ванної кімнати, залежить термін їх служби та комфорт експлуатації.
Петлі забезпечують відкривання та закривання дверей. Петлі можуть бути із доводчиками та без доводчиків. Петлі із доводчиками забезпечують плавне закриття дверей без ударів.
Направляючі висувних ящиків можуть бути роликові та кулькові. Кулькові направляючі надійніші. Меблі середнього цінового сегменту ітапреміум-класу, у більшості випадків, укомплектовані сучасними механічними доводчиками, що забезпечують плавне закривання висувних ящиків. Петлі та направляючі без доводчиків встановлюються разом із силіконовими антиударними накладками або демпферами для пом'якшення удару.
Ніжки, на які встановлюються меблі, можуть мати можливість регулювання по висоті, що дозволяє компенсувати нерівності підлогового покриття. У разі установки меблів "в підлогу", монтаж виконується на підп'ятники.
Навіси забезпечують кріплення підвісних меблів до стіни. Вони можуть мати функцію регулювання по горизонталі та по щільності прилягання, що забезпечує якісний монтаж меблів для ванних кімнат без щілин і перекосів.
Ручки є не лише функціональною фурнітурою, але й елементом декору. Ручки бувають різноманітної форми і дизайну. Можуть бути накладними (ручки-кнопки, ручки-скоби, ручки-рейлінги) та інтегрованими в двері. Є моделі меблів без ручок, що відкриваються натисненням на двері.

Дизайн.

Меблі є головною складовою будь-якого інтер'єру і дизайн ванної кімнати не виключення з цього правила. Меблі у ванній кімнаті допомагають створити красиве та зручне приміщення, в якому кожен член родини почуватиме себе комфортно та спокійно. Меблі мають бути витримані в загальному стилі інтер'єру ванної кімнати і вписуватися в її кольорове рішення. Для зручності реалізації єдності стилю виробники випускають меблі колекціями. Усередині колекції різні види меблів гармонійно поєднуються один з одним.

У оформленні виділяються два основні напрями стилю - сучасний і класичний. Для класичного стилю характерне використання натуральних матеріалів : дерево, камінь, кераміка. Класика відрізняється благородством та солідністю. Отже, вона не терпить виробів із пластику. Один із популярних сучасних стилів - модерн. Він допускає застосування будь-якого матеріалу: скло, пластик, метал, дерево. Меблі в стилі модерн часто мають незвичайні кольори та форми. 


Відгуки

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст!
Captcha

Будьте в курсі акцій і новинок!